Môže sa dať hrniec do rúry?

Áno, titánový hrniec AMT Gastroguss sa môže dať do rúry.

Občas je potrebné niektoré pokrmy, ktoré varíme na sporáku ešte dopiecť, zapiecť alebo dogrilovať v rúre. Na tento účel výborne poslúžia titánové hrnce, ktoré sú vhodné na akýkoľvek typ sporáku aj do rúry!


Celé menu môžeme pripraviť v jednom hrnci a nemusíme špiniť ďalší riad! Titánové hrnce sú dodávané vrátane sklenených pokrýviek Pyrex. Hrniec s umelohmotnými uchýtkami spolu so sklenenými pokrievkami je možné použiť aj v rúre až do teploty 240 °C.

Ďalšími výhodami titánových hrncov do rúry sú:

  • varenie s minimom tuku a oleja – vďaka kvalitnej nepriľnavej vsrtve je možné pripravovať pokrmy bez tuku (alebo používame len minimálne množstvo tuku, napríklad pri vyprážaní rezňov) bez toho, aby sa jedlo pripálilo.
  • nepriľnavý povrch – pokrmy sa v hrnci neprichytávajú aj keď varíme bez tuku.
  • finančne a časovo úsporné varenie – titánové hrnce majú výbornú teplenú vodivosť- hrniec rýchlo príjme teplo zo sporáku alebo rúry a rovnomerne ho rozvedie. Naviac pokrmy vydržia v hrnci hodiny teplé.
  • ľahká údržba – titánové hrnce stačí vytrieť papierovou utierkou a umyť vodou so saponátom, nie je potrebné hrnce odmáčať a drhnúť
  • vhodné do umývačky riadu – titánové hrnce je možné umývať v umývačke riadu, viacmenej prostriedky do umývačiek riadu sú agresívné a môžu reagovať s dnom riadu (dno titánového riadu môže pri utieraní púšťať do utierky šedú farbu). Záleží aké umývacie prostriedky do umývačky používate, ekologické umývacie prostriedky púšťanie šedej farby do utierky nespôsobujú, pokiaľ chcete hrnce umývať iba v umývačke riadu odporúčame vám zakúpiť si titánové hrnce na indukciu – tieto hrnce majú na dne nalisovaný oceľový plech, z dôvodu prenosu indukčných vĺn, tento oceľový plech s umývacími prostriedkami nijako nereaguje a ostavá rovnaký.
  • kvalitný odolný materiál – hrniec obsahuje oxid titaničitý, ktorý je podobne trvdý       ako diamant, titánová vrstva tak zaisťuje vysokú tvrdosť, odolnosť a oderuvzdornosť hrncov, hrce sa pri správnej údržbe nezničia opotrebením, ani sa nezdeformujú a nestočia pri zmene teplôt.
  • dlhá životnosť - záruka na rovnosť dna 25 rokov a na povrch 3 roky

V ponuke je možné si vybrať okrúhle hrnce alebo hranaté hrnce. Oba typy hrncov sú vhodné na dusenie a pečenie mäsa, prípravu príloh, pečenie buchiet, vyprážanie rezňov, grilovanie kuraťa a pod. Titánový hrniec môžeme použiť buď ako klasický hrniec na varenie na sporáku alebo ako pekáč na pečenie v rúre.


Zobraziť ponuku HRNCOV DO RÚRY