Kastróly

Kastróly sú nízke hrnce. V našej ponuke sú k dispozícii titánové hrnce guľaté alebo hranaté. Oba druhy kastrólov sú ...

Kastróly sú nízke hrnce. V našej ponuke sú k dispozícii titánové hrnce guľaté alebo hranaté. Oba druhy kastrólov sú vhodné ako na sporák, tak aj do rúry. Sú ideálne na prípravu pokrmov na sporáku a k následnému zapekaniu. Titánové kastróly môžeme dať zo sporáku rovno do rúry bez špinenia ďalšieho riadu. Kastróly sú dodávané vrátane sklenených pokrievok, ktoré sú odolné do 240 °C (použitie aj v rúre). Titánové kastróly od nemeckého výrobcu AMT Gastroguss sú určené na plynové, elektrické a sklo-keramické varné plochy. V ponuke máme tiež titánové kastróly na indukčné sporáky.

Na titánových kastróloch oceníme najmä ich:

  • Výborná tepelná vodivosť – kastról príjme rýchlo teplo zo sporáku a rovnomerne ho rozprestrie po povrchu, pokrmy sú pripravené rýchlo a zároveň vydržia dlho teplé.
  • Nepriľnavosť – vďaka nepriľnavému povrchu sa pokrmy na kastról nepriliepajú a variť môžeme s minimom tuku alebo bez tuku. Pokiaľ sa nám podarí pokrm predsa len pripáliť (napr. v dôsledku zabudnutého jedla na zapnutom sporáku alebo pri príliš vysokej teplote), všetko ľahko odstránime iba papierovou utierkou!
  • Masívnosť – vďaka svojej ťažšej váhe je varná plocha rovnomerná – tým, že je hrniec ťažší sa nemusíme báť, že pri miešaní nám bude kastról jazdiť po sporáku a môžeme tak napr. v jednej ruke držať pokrievku a druhou rukou môžeme miešať.
  • Odolnosť – titánové kastróly sa nezdeformujú pri zmene teplôt tzn. že môžeme rozohriaty kastról strčiť pod prúd studenej vody alebo kastról odložiť na studený povrch
  • Mnohostranné využitie – titánový kastról môžeme použiť aj do rúry - umelohmotné úchyty a sklenená pokrievka sú odolné do 240 °C

SKRÝT TEXT
CELÝ TEXT

Kastróly 6 produkty

Zobraziť 1 - 6 z 6 položiek
Zobraziť 1 - 6 z 6 položiek